اصلاح الگوی مصرف در پژوهش جدی گرفته شود

به نقل از خبرگزاری رسا:

ایده پرداز طرح دهکده مجازی دانش:
اصلاح الگوی مصرف در پژوهش جدی گرفته شود

خبرگزاری رسا ـ طراح دهکده مجازی دانش بیان داشت: طرح دهکده دانش سامانه ای مناسب برای مدیریت دانش است که می‌تواند در تحقیقات و پژوهش های حوزوی مورد استفاده قرار گیرد.

محسن عالم زاده نوری، ایده پرداز طرح دهکده مجازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا بیان داشت: اصلاح الگوی مصرف در پژوهش یکی از بزرگ‌ترین گام‌های پیشرفت کشور است.

وی ادامه داد: طرح دهکده مجازی دانش با هدف ایجاد سیستمی فراگیر در بستر فناوری اطلاعات جهت ساماندهی جامعه پژوهشی و ارتقای سطح پژوهش در کشور به اصلاح الگوی مصرف پژوهش پرداخته و با همین اصلاح، توان پژوهشی کشور را چند برابر خواهد کرد.

عالم زاده گفت: پژوهش در کشور با مشکلات فراوانی روبرو است که عدم احساس نیاز به پژوهش، در دسترس نبودن امکانات پژوهشی و عدم اطلاع رسانی مناسب از مهمترین آنها است.

وی بیان داشت: مسائلی از این دست باعث از بین رفتن انگیزه پژوهش و اتلاف هزینه‌های کلان و از دست رفتن زمان بسیار است و موجب عقب ماندگی تصاعدی کشور از جامعه علمی جهان خواهد شد.

وی اظهار داشت: فضای مجازی با قابلیت‌ها و امکانات منحصر بفرد خود می‌تواند مشکلات فوق را حل کرده و بهترین بستر برای جمع‌آوری، تولید و رشد دانش باشد.

این ایده پرداز بیان داشت: طرح دهکده مجازی دانش بر اساس بیانات مقام معظم رهبری پیرامون جنبش نرم افزاری و تولید علم به ذهنم رسید و مصمم شدم تا با ارائه این طرح سیستمی، مشکلات پژوهشی را کاهش دهم.

وی با اشاره به اینکه دانش نیاز به مدیریت دارد، گفت: طرح دهکده دانش سامانه ای مناسب برای مدیریت دانش است که می تواند در تحقیقات و پژوهش های حوزوی مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان داشت: این طرح دارای بخش هایی همچون درخت دانش، کتابخانه، انجمن های گفت‌و‌گو، خدمات پژوهشی، دبیرخانه مجازی و دیگر بخش‌ها است

عالم زاده گفت: تا به حال با برخی مراکز علمی از جمله مدرسه علمیه معصومیه قم درباره این طرح گفت‌و‌گو کرده ایم لکن هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم./909/ت302/ع

پایان خبر – خبرگزاری رسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.